aflam cat costa 1 kg. de rosii : 5-3=2 16÷2=8 lei costa 1kg. 5×8=40 lei costa 5 kg. 3×8=24 lei costa 3 kg. 8×8=64 lei lei costa 8 kg. r: 8 kg. costa 64 lei
Vă mulțumim pentru vizita pe site-ul nostru dedicat Matematică. Ne dorim ca informațiile furnizate să vă fi fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de suport suplimentar, nu ezitați să ne contactați. Revenirea dumneavoastră ne bucură, iar pentru acces rapid, adăugați-ne la favorite!