👤

Alcătuieste o problema după:( 48:6=)si (48*8=)

Răspuns :

1)Sase pachtee de faina costa 48 lei.Cat costa un singur pachet?
2)O floare in ghiveci costa 48 lei.Citi lei vor costa 8 flori?