Un grup de muncitori au mers la un magazin.
Fiecare muncitor a cumparat acelasi numar de mere ca ceilalti.
Fiecare muncitor a cumparat acelasi numar de portocale ca ceilalti.
Pretul unui mar este 3lei.
Pretul unei portocale este 5lei.
Cat mere au cumparat fiecare daca impreuna au platit 91lei?
Vă mulțumim pentru vizita pe site-ul nostru dedicat Matematică. Ne dorim ca informațiile furnizate să vă fi fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de suport suplimentar, nu ezitați să ne contactați. Revenirea dumneavoastră ne bucură, iar pentru acces rapid, adăugați-ne la favorite!