Răspuns :
50-2=48 lei raman de cheltuiala
48:8=6lei costa un kg de caise
48:8=6lei costa un kg de caise
1)50-2=48 lei costa 8 kg de caise
2)48:8=6 lei costa un kg de caise
2)48:8=6 lei costa un kg de caise
Vă mulțumim pentru vizita pe site-ul nostru dedicat Matematică. Ne dorim ca informațiile furnizate să vă fi fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de suport suplimentar, nu ezitați să ne contactați. Revenirea dumneavoastră ne bucură, iar pentru acces rapid, adăugați-ne la favorite!