Răspuns :
12:2=6 lei costa 1 kg banana
7x6=42 lei costa 7 kg banane
7x6=42 lei costa 7 kg banane
Vă mulțumim pentru vizita pe site-ul nostru dedicat Matematică. Ne dorim ca informațiile furnizate să vă fi fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de suport suplimentar, nu ezitați să ne contactați. Revenirea dumneavoastră ne bucură, iar pentru acces rapid, adăugați-ne la favorite!