1) 8 buchete de garoafe de acelasi fel costa 80 lei.Citi lei vor costa 35 buchete de acelasi fel? 2)La o ferma 9 vaci consuma 36 kg de fin in fiecare zi.Cite kg de fin vor consuma 250 vaci,cu aceeasi ratie zilnica de hrana? va rog cu intrebari sa fie rezolvarea.
Vă mulțumim pentru vizita pe site-ul nostru dedicat Matematică. Ne dorim ca informațiile furnizate să vă fi fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de suport suplimentar, nu ezitați să ne contactați. Revenirea dumneavoastră ne bucură, iar pentru acces rapid, adăugați-ne la favorite!