Intr-un laborator de cofetarie s-au produs de 4 ori mai multe eclere decat savarine. Aceste prajituri s-au vandut cu pretul de 360 de lei. Cate eclere si cate savarine s-au vandut, daca 1 ecler costa 1 leu si o savarina 2 lei?
Vă mulțumim pentru vizita pe site-ul nostru dedicat Matematică. Ne dorim ca informațiile furnizate să vă fi fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de suport suplimentar, nu ezitați să ne contactați. Revenirea dumneavoastră ne bucură, iar pentru acces rapid, adăugați-ne la favorite!