Răspuns :
puteau=verb predicativ,mod indicativ,timp imperfect
fagaduind=verb,mod gerunziu
fagaduind=verb,mod gerunziu
a putea = verb personal la mod infinitiv
fagaduind= verb impersonal la mid gerunziu
funda ?? coroana ??? Sper ca ti a folosit la ceva
fagaduind= verb impersonal la mid gerunziu
funda ?? coroana ??? Sper ca ti a folosit la ceva
Vă mulțumim pentru vizita pe site-ul nostru dedicat Limba română. Ne dorim ca informațiile furnizate să vă fi fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de suport suplimentar, nu ezitați să ne contactați. Revenirea dumneavoastră ne bucură, iar pentru acces rapid, adăugați-ne la favorite!