cat devine lungimea unui resort caracterizat de constamta elastica k=150N/m,atunci cand de el se suspenda un corp cu masa m=0,00018 t,daca lungimea resortului nedeformat este l0=10 cm?VA ROG!!
Vă mulțumim pentru vizita pe site-ul nostru dedicat Fizică. Ne dorim ca informațiile furnizate să vă fi fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de suport suplimentar, nu ezitați să ne contactați. Revenirea dumneavoastră ne bucură, iar pentru acces rapid, adăugați-ne la favorite!