👤

Pentru o gradinita s-au cumparat trei dulapuri a cate 140 de lei fiecare,iar etajerele de doua ori mai multe.Stiind ca o etajera a costat 92 de lei,afla cat au costat cumparaturile.(faceti si exercitiul problemei)