👤

O persoana cumpăra 6kg de mere cu 3,5 lei/kg si 4kg de pere cu 6,5 lei/kg.Un kilogram de fructe a costat in medie:

A.4,5 lei. B.4,60 lei. C.4,70 lei. D.4,80 lei