Sau procurat 4kg de mere la pretul de 2,6 lei kilogramul si 3kg de pere la pretul de 3,1 lei kilogramul.Cit s-a platit pentru toate fructele?Cu cit sint mai scumpe 3kg de mere decat 2kg de pere?
Vă mulțumim pentru vizita pe site-ul nostru dedicat Matematică. Ne dorim ca informațiile furnizate să vă fi fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de suport suplimentar, nu ezitați să ne contactați. Revenirea dumneavoastră ne bucură, iar pentru acces rapid, adăugați-ne la favorite!