👤

In cursul unei zile ,de la moara au plecat spre fabricile de paine 100 de saci cu faina a 75 kg fiecare si 100 de saci cu faina a cate 45kg fiecare
cate autocamioanele au fost necesar pentru a transporta cate 1000kg la fiecare transport?


Răspuns :

100×75=7500 kg
100×45=4500 kg
7500+4500=12000kg in total
12000:1000=12 camioane
Sper ca te-am ajutat!