doina a plecat in vacanta la bunici.ea a mers 4 h cu trenul si trei h cu autobuzul.ce distanta a parcus doina ,daca viteza trenului a fost de 56,8 km/hiar a otobuzului de 65,8 km/h ajutatima
Distanta parcursa cu trenul: 14400 s *15.7m/s=226080m=226.08 km Distanta parcusa cu autobuzul : 10800s*18.27m/s= 197316m=197.316 km Distanta parcursa in total : 226.08+197.316=423.396 km
Vă mulțumim pentru vizita pe site-ul nostru dedicat Matematică. Ne dorim ca informațiile furnizate să vă fi fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de suport suplimentar, nu ezitați să ne contactați. Revenirea dumneavoastră ne bucură, iar pentru acces rapid, adăugați-ne la favorite!