👤

O barca cu motor costa 2560 dolari.Aflati cat va costa dupa o scumpire cu 3%

Răspuns :

3% din 2560=3pe 100 din 2560(taiem un zero de la 100 si unul de 2560l=3 pe 10 x 256=768pe 10
2560 x 3%=76,8 $

2560+76,8=2636,8 $
Vă mulțumim pentru vizita pe site-ul nostru dedicat Matematică. Ne dorim ca informațiile furnizate să vă fi fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de suport suplimentar, nu ezitați să ne contactați. Revenirea dumneavoastră ne bucură, iar pentru acces rapid, adăugați-ne la favorite!


Ze Lesson: Alte intrebari