intrand intr-un magazin,maria constata ,daca si-ar cumpara 6 dischete .i-ar ramane 16 lei ,dar pentru a cumpara 9 dishete i-ar mai trebui 11 lei Cat costa o discheta si cati bani are fetita ?P.S. nu scrieti cu litere va rog ( ex.d22-c44) Multumesc !
Vă mulțumim pentru vizita pe site-ul nostru dedicat Matematică. Ne dorim ca informațiile furnizate să vă fi fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de suport suplimentar, nu ezitați să ne contactați. Revenirea dumneavoastră ne bucură, iar pentru acces rapid, adăugați-ne la favorite!