👤

cu ce ste egala intensitatea curentului electric din conductor daca el este traversat de 7,2 columbipe ora va roggg..

Răspuns :

Q=7,2 C
t=1h=60*60=3600s
I=Q/t=7,2/3600 A
Spor!