👤

1.un elev cumpara 4 caiete la 1 leu si 10 caiete la 1,5 lei cat costa in medie un caiet?
2.Cum se calculeaza media aritmetica a unui numar cu ajutorul ponderilor (dati exemple) e ptr fata mea de clasa a 6a