pentru 6litri de ulei ,4 kg de malai si 10 kg de rosii s-au platit 72 lei . Daca 1 l de ulei costa 4,50 lei ,iar 1 kg de rosii costa 3,30 lei ,calculati pretul unui kilogram de malai
Vă mulțumim pentru vizita pe site-ul nostru dedicat Matematică. Ne dorim ca informațiile furnizate să vă fi fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de suport suplimentar, nu ezitați să ne contactați. Revenirea dumneavoastră ne bucură, iar pentru acces rapid, adăugați-ne la favorite!