Un fir de garoafa costa 4 lei. Pentru garoafele vandute intr-o zi s-au incasat 540 de lei. A doua zi s-au vandut de 2 ori mai multe garoafe . Pastrand acelasi pret.
Ce suma s-a inacasat pentru garoafele vandute in cele doua zile?
Va rog raspunsuri cu tot cu intrebari
Multumesc de ajutor!!
Vă mulțumim pentru vizita pe site-ul nostru dedicat Matematică. Ne dorim ca informațiile furnizate să vă fi fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de suport suplimentar, nu ezitați să ne contactați. Revenirea dumneavoastră ne bucură, iar pentru acces rapid, adăugați-ne la favorite!