👤

Ajung 500 pentru a cumpara .a)3 dictionare la pretul de 196. b)4 ghiozdane la pretul de 107 lei. c)2 vaze la pretul de 250 lei.

Răspuns :

raspuns corect
c)  2  vaze  ⇒ 2*250 = 500 lei
b)  4  ghiozdane  ⇒ 4*107 = 428 lei
Vă mulțumim pentru vizita pe site-ul nostru dedicat Matematică. Ne dorim ca informațiile furnizate să vă fi fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de suport suplimentar, nu ezitați să ne contactați. Revenirea dumneavoastră ne bucură, iar pentru acces rapid, adăugați-ne la favorite!


Ze Lesson: Alte intrebari