Răspuns :
volumul = masă / densitate = 0,36 kg: 10500kg/m³ = 0,0000342 m³ = 34,2 cm³
ρ = 10500 kg/m³ = 10,5 g/cm³
m= ρV; V = m : ρ = 360g :10,5 g/cm³ = 34,286 cm³
m= ρV; V = m : ρ = 360g :10,5 g/cm³ = 34,286 cm³
Vă mulțumim pentru vizita pe site-ul nostru dedicat Fizică. Ne dorim ca informațiile furnizate să vă fi fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de suport suplimentar, nu ezitați să ne contactați. Revenirea dumneavoastră ne bucură, iar pentru acces rapid, adăugați-ne la favorite!