V=d:t (viteza egal cu distanta supra timpul) t=4h10m (timpul il transformam in secunde) t=15000s (secunde) V=108KM/h(il transformam in metri) V=108000 d=V•t d=108000•15000 d=1620000000m Si eu am avut problema si asa am facut.o in clasa cu profu'. :) Sper ca e bine si ca te.am ajutat.
Vă mulțumim pentru vizita pe site-ul nostru dedicat Fizică. Ne dorim ca informațiile furnizate să vă fi fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de suport suplimentar, nu ezitați să ne contactați. Revenirea dumneavoastră ne bucură, iar pentru acces rapid, adăugați-ne la favorite!