Un fir de garoafa costa 4 lei. Pentru garoafele vandute intru-o zi s-au incasat 540 de lei. A doua zi s-au vandut de 2 ori mai multe garoafe, pastrand acelasi pret.
Ce suma s-a incasat pentru garoafe vandute in cele doua zile ?
Vă mulțumim pentru vizita pe site-ul nostru dedicat Matematică. Ne dorim ca informațiile furnizate să vă fi fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de suport suplimentar, nu ezitați să ne contactați. Revenirea dumneavoastră ne bucură, iar pentru acces rapid, adăugați-ne la favorite!