Fizica: doi motocicliști pornesc simultan,în același sens,pe aceeași sosea,cu vitezele v1=40km/h și v2=60 km/h .distanta dintre punctele de plecare este d=50km.afla momentul și locul intalnirii
Vă mulțumim pentru vizita pe site-ul nostru dedicat Fizică. Ne dorim ca informațiile furnizate să vă fi fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de suport suplimentar, nu ezitați să ne contactați. Revenirea dumneavoastră ne bucură, iar pentru acces rapid, adăugați-ne la favorite!