O masa de 105,3 kg si cu densitatea de 7800 kg/m³ va avea un volum V = m/ρ V = 105,3 : 7800 = 0,0135 m³ Avand aria bazei de b= 0,02 m² putem afla din volum lungimea h:
Vă mulțumim pentru vizita pe site-ul nostru dedicat Fizică. Ne dorim ca informațiile furnizate să vă fi fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de suport suplimentar, nu ezitați să ne contactați. Revenirea dumneavoastră ne bucură, iar pentru acces rapid, adăugați-ne la favorite!