Un elev cumpara caiete la pretul de 2 lei si respectiv 4 lei bucata, cheltuind 200 de lei. Stiind ca a cumparat 63 de caiete, calculati cate caiete a
cumparat la 2 lei bucata si cate caiete a cumparat la pretul de 4 lei bucata . Va dau coronita !!!!
Vă mulțumim pentru vizita pe site-ul nostru dedicat Matematică. Ne dorim ca informațiile furnizate să vă fi fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de suport suplimentar, nu ezitați să ne contactați. Revenirea dumneavoastră ne bucură, iar pentru acces rapid, adăugați-ne la favorite!